Co dają jazdy doszkalające?

nauka jazdy samochodem poznań

Niektórzy przyszli kierowcy po odbyciu 30 godzin jazd pod okiem instruktora nadal nie czują się wystarczająco pewnie za kierownicą, podobnie jak szczęśliwi posiadacze prawa jazdy, którzy np. nie jeździli samochodem przez kilka lat. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem jest wykupienie jazd doszkalających.

Czy warto skorzystać z jazd doszkalających?

Jazdy doszkalające pozwalają na doszlifowanie swoich umiejętności kierowania samochodem. Dzięki kilku dodatkowym godzinom spędzonym pod okiem doświadczonych instruktorów można przypomnieć sobie wszystko, co dotyczy przepisów ruchu drogowego i zasad kierowania samochodem. Ponadto, dzięki jazdą doszkalającym można poczuć się bardziej bezpiecznie i komfortowo za kierownicą.

W przypadku osób, które posiadają już prawo jazdy, ale np. od dawna nie jeździły samochodem i nie są pewne swoich umiejętności, jazdy doszkalające pozwalają na podniesienie swoich kompetencji i przypomnienie wielu cennych informacji. Dzięki temu kierowcy mogą wyćwiczyć poruszanie się autem w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dodatkowo jazda doszkalająca może się odbywać własnym samochodem, co pozwala na lepsze wczucie się w sytuacje na drodze i charakter pojazdu. Zajęcia z instruktorem pozwalają także na nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach drogowych takich jak np.awaryjne hamowanie czy poślizg. Jazdy mogą też odbyć się na placu manewrowym. Można tam wyćwiczyć różne problematyczne kwestie jak np. parkowanie, cofanie, omijanie przeszkód czy ruszanie z hamulca ręcznego.

Warto także wybrać się podczas takich jazd na skrzyżowania, których pokolenie może sprawić kierującym prawdziwe problemy. Bardzo dużą zaletą jazd doszkalających jest to, że to kursant decyduje o tym, co chce przećwiczyć i w czym czuje się niepewnie, a instruktor ma obowiązek mu w tym pomóc.

Podróżowanie samochodem to duża wygoda i przyjemność, ale także wielka odpowiedzialność zarówno za siebie, jak i za pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego w razie jakichkolwiek niepewności warto wykupić dodatkowe jazdy z instruktorem, które pozwolą poczuć się pewniej i zdobyć większe umiejętności.